Jesteśmy EKO

W trosce o planetę na której żyjemy

JESTEŚMY EKO

W trosce o nasze środowisko.

Jesteśmy firmą świadomie wykorzystującą zasoby środowiska. Jak to robimy?

Wydaje Ci się, że korzystanie z cateringu dietetycznego kłóci się z ekologicznym trybem życia? Nic bardziej mylnego…!

Nie marnujesz żywności –

Nasze dania przygotowujemy w taki sposób, aby nie marnować produktów – dlatego nasze menu jest ustalane na bieżąco oraz uwzględnia sezonowość i dostępność produktów. Dlatego też zamówienia przyjmujemy minimum 2 dni wcześniej, aby móc zaplanować dostawy świeżych produktów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zakupić tyle, ile potrzebujemy, aby nic się nie marnowało.

Z drugiej strony Ty również nie wyrzucasz nadmiaru jedzenia, które zakupiłeś i nie wykorzystałeś. Niestety według danych z 2018 roku przeciętny Polak marnuje rocznie aż 235 kg żywności!

Ponadto, wbrew pozorom zużywasz mniej opakowań…zastanów się jak wiele dodatkowych opakowań znajduje się w twojej lodówce po każdych zakupach?

Oszczędzasz wodę i gaz, oraz zużywasz mniej energii !

My natomiast zamawiamy produkty w dużych opakowaniach zbiorczych co pozwala na minimalizowanie zużycia dodatkowych odpadów

Jeśli dokonujesz prawidłowej segregacji pojemników – trafią one do ponownego użycia.

Czy to wszystko nie wygląda bardziej ekologicznie niż wydaje się na pierwszy rzut oka ?! 😉

100% biodegradowalne pojemniki

wykonane z pulpy celulozowej, zgrzewane za pomocą
Eko folii. Pudełka są w pełni funkcjonalne, nadają się do odgrzewu w mikrofalówce oraz
piekarniku do temperatury 120 st. C

Stopniowo wprowadzamy pojemniki ekologiczne jako stały element naszych zestawów. Obecnie w naszych zestawach możecie Państwo znalęść coraz częściej posiłki zapakowane w wersji ekologicznej – testujemy różne firmy oraz różne możliwości, aby znaleźć najlepszą opcję. Stopniowo wprowadzamy kubki i pojemniki do dań na zimno wykonane z PLA( mączki kukurydzianej) które są w pelni biodegradowalne – takie pojemniki już wkrótce całkowicie zastąpia stosowane dotychczas opakowania plastikowe. Na ten moment praktycznie wszystkie dania pakowane na zimno ( desery, jogurty, sosy) dostarczane sa Państwu w opakowaniach BIO. Prosimy o zwrócenie uwagi na oznaczenie pojemników, oznaczenie”BIO” “EKO” “WEGWARE” lub “COMPOSTABLE” informuje, o biodegradowalności pojemnika. Opakowania tego typu należy odpowiednio segregować, mianowicie umieszczamy je w koszu z odpadami bio, takimi jak resztki jedzenia, skorupki jaj itp.

W przypadku pojemników do zgrzeu niestety na razie ich jakość oraz różnorodność ( wielkości, kształty i formy) jest bardzo uboga, ale mamy nadzieję, że jest to jedynie kwestia czasu.

Eko pojemniki do zgrzewu dla cateringów są na rynku opakowań nowością… i niestety jak wszystko co nowe, wiąże się z wysokimi kosztami…dlatego też teraz dajemy Ci wybór, możesz otrzymywać za niewielką dodatkową opłatą swoje posiłki całkowicie w wersji ekologicznej, wyboru dokonujesz przy składaniu zamówienia, a kwota doliczana za ekologiczną wersję opakowań zależy od ilości posiłków jaką wybierzesz. Różnica w cenie obejmuje TYLKO I WYŁĄCZNIE  faktyczną różnicę ceny pojemników, nie pobieramy ŻADNEJ prowizji dla siebie. Jeśli jednak zostaniesz przy opcji standardowej, pamiętaj, że nasze pojemniki mogą dostać „drugie życie”.

Możesz je wykorzystać jako podziałka do szuflad w domu czy garażu, lub jako pojemniki do przechowywania żywności w lodówce czy zamrażarce ! Jeśli jednak nie będziesz z nich korzystać zachęcamy do prawidłowej segregacji śmieci !

A może masz jeszcze inny sposób ich wykorzystania?! Podziel się nim z nami

Papierowe torby

każdego dnia, dostarczane przez nas posiłki zapakowane są w papierowe,
ekologiczne torby, produkowane z minimalnym zużyciem surowców.

Są wytrzymałe i świetnie nadają się do ponownego użycia, podczas zakupów czy przechowywania różnych
rzeczy.

Aby minimalizować użycie papieru, bieżące menu wybranej przez siebie diety znajduje się teraz na naszej stronie internetowej w zakładce MENU, można w każdej chwili sprawdzić co serwujemy w danym dniu, odeszliśmy od dołączania menu do zestawów w wersji papierowej.

Ekologiczne sztućce

nie każdy potrzebuje zestawu jednorazowych sztucców do
swojego BOX-u, ale jeśli chciałbyś je od nas dostawać i podczas składania zamówienia zgłosisz chęć ich otrzymania, w swoim BOX-ie znajdziesz zestaw ekologicznych, w 100% biodegradowalnych sztućców drewnianych lub wykonanych z mączki kukurydziane (PLA).

To nie wszystko

Planujemy wkrótce wprowadzić także ekologiczne, biodegradowalne
pojemniki na koktajle. Rynek opakowań ekologicznych dla cateringów dopiero raczkuje,
niestety nie są na razie dostępne opakowania tego typu spełniające wymóg
biodegradowalności…ale liczymy, że już niedługo się to zmieni  😉